Ontdek de eerste poll op onze LinkedIn-pagina
16.05.2025
De gesprekken met de minister van volksgezondheid verlopen bijzonder moeilijk. BVAS-ABSyM verzet zich tegen de staatsgeneeskunde die de minister lijkt te willen doorduwen. We hebben een aantal rode lijnen geformuleerd die wat ons betreft niet mogen overschreden worden, meer bepaald:
- Geen verschil in behandeling tussen geconventioneerde en niet-geconventioneerde artsen met uitzondering van het sociaal statuut
- Geen plafonnering van ereloonsupplementen voor niet-geconventioneerden
- Geen koppeling van overheidsfinanciering van artsensyndicaten aan conventiegraad van de leden
- Geen hervorming van het conventiemodel zonder Nomenclatuurhervorming, ziekenhuisfinancering, co-governance en de invoering van de pseudocodes
- Geen verdere uitbreiding van de Verhoogde Tegemoetkomers naar 3,4 miljoen Belgen
- Geen top-down model zonder echt overleg
In onze poll op LinkedIn peilen we naar via welke kanalen onze volgers hun ongenoegen zouden uiten indien toch aan een van deze rode lijnen geraakt zou worden. Neem zeker een kijkje. U vindt de poll hier terug.
Volg BVAS-ABSyM op LinkedIn en X om op de hoogte te blijven van onze standpunten.