VAS verzet zich tegen uitspraak minister Vandenbroucke: “Het artsenberoep is niet 'totaal gesubsidieerd'”

15.10.2025

Het Vlaams Artsensyndicaat (VAS) reageert scherp op de uitspraak van minister Frank Vandenbroucke tijdens het debat in het Egmontpaleis op 10 oktober, waarin hij stelde dat het artsenberoep “totaal gesubsidieerd” is. Deze uitspraak is niet alleen feitelijk onjuist, maar ondermijnt ze ook het zelfstandige karakter van het artsenberoep.

“Artsen zijn geen loontrekkenden van de overheid die leven van subsidies,” aldus VAS. “Wij ontvangen een vergoeding voor onze geleverde prestaties, betaald door patiënten, rechtstreeks of via de publieke ziekteverzekering. Dit systeem is gebaseerd op solidariteit en garandeert kwaliteitsvolle zorg voor iedereen.”

VAS benadrukt dat artsen als vrij beroep zelf verantwoordelijk zijn voor hun praktijkvoering, personeel en investeringen. Ereloonsupplementen en andere vergoedingen zijn wettelijk geregeld en worden binnen duidelijke kaders toegekend.

We vragen dan ook aan minister en politici om te stoppen met de continue negatieve framing van artsen. Het debat over vergoedingen en hervormingen moet gebeuren met transparantie, respect en gedeelde verantwoordelijkheid. 

Wij blijven openstaan voor overleg, maar alleen in een klimaat van vertrouwen. Als artsen verdienen wij erkenning voor onze inzet, expertise en engagement, niet het etiket van profiteurs.

U kan het artikel in De Specialist d.d. 13.10.2025 "“Artsenberoep is totaal gesubsidieerd” (Vandenbroucke)" hier raadplegen.

 

 
Deel dit bericht: 
Deel dit bericht